Drukarki laserowe kolorowe wielofunkcyjne: czy wyższa cena jest warta inwestycji?

Jeżeli mamy w planach drukować przynajmniej kilka razy w tygodniu, to warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Rynek do wyboru daje nam klasyczne kserokopiarki, ale też rozwiązania bardziej kompleksowe takie jak drukarki laserowe kolorowe wielofunkcyjne. Czy opłaca się więcej płacić, aby uświadczyć nowych wygód i niespotykanych dotąd funkcjonalności? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Czy warto zapłacić więcej za urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?

Czym różni się urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe od innych? Przede wszystkim pozwala ono na drukowanie w kolorze. To oznacza, że wszystkie elementy identyfikacji wizualnej będą widoczne na wydrukowanych fakturach, a także innych dokumentach. Dużą zaletą takich rozwiązań jest to, że drukowanie w dużej ilości jest ekonomiczne.

Nie ma tutaj potrzeby wykorzystywania atramentu, a sam produkt kosztuje 2 – 3 razy więcej. Sama drukarka laserowa, czyli rodzaju monochromatycznego, pozwoli na sprawny wydruk około 20 – 40 stron na minutę, ale jedynie w czerni i bieli.

Jeżeli chodzi o urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolor jest tutaj parametrem, który nie jest standardem. Trzeba mieć na uwadze że drukarka laserowa pozwalająca na drukowanie w kolorze wymaga większej inwestycji. Ile zapłacimy? Na taki zakup powinniśmy przygotować około 1500 zł.

Czy opłaca się to w warunkach domowych? Zależy od tego, w jakim celu będzie wykorzystywane urządzenie. Jeżeli mamy zamiar drukować zdjęcia średniej jakości, to w dłuższej perspektywie będzie się bardziej opłacało kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe od atramentowej alternatywy.

Które parametry mają kluczowe znaczenie w drukarkach laserowych?

Należy zwracać uwagę na szybkość druku zależną od pamięci RAM, a także rozdzielczość druku. Typowe drukarki laserowe kolorowe wielofunkcyjne oferują możliwość wydruku w rozdzielczości 1200 na 1200 DPI – to wystarczająco na zdjęcia. Warto mieć też na uwadze wydruk w formacie A3 lub A3 plus. Drukarka laserowa do biura powinna zakładać zakup tonera o większej pojemności. Należy rozpatrywać zakup pod katem dodatkowych opcji takich jak funkcje sterowane przez WiFi, Bluetooth oraz ochronę poufności dokumentów.

Drukarki laserowe kolorowe wielofunkcyjne dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-kolorowe-c-80000022200.html

Comments are closed.