Jak wymienić tusz do drukarki HP 650

Wymiana materiałów eksploatacyjnych to czynność, którą każdy posiadacz drukarki powinien opanować. Jeżeli Twoje urządzenie pracuje na tusz HP 650, to poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję, jak należy postępować, gdy nastąpi konieczność instalacji nowego kartridża.

Do jakich drukarek pasuje tusz HP 650?

tusz hp 650

Tusz HP 650 to pojemniczek z czarnym atramentem, który jest kompatybilny z wieloma modelami urządzeń. Jeżeli nie jesteś pewien czy do Twojego również pasuje, możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy podejrzeć jaki symbol mają pojemniczki znajdujące się w drukarce. Wiele modeli HP ma także naklejkę z informacją, jaki kartridż będzie odpowiedni.

Kiedy należy wymienić tusze do drukarek HP 650?

Większość drukarek sygnalizuje koniec materiałów eksploatacyjnych. Może jednak zdarzyć się, że odpowiedniego komunikatu nie będzie, a mimo to wystąpi problem z jakością wydruków. Jeśli czarny kolor na drukowanych dokumentach przerywa, czy wręcz wcale go nie ma, to zwykle sygnał, by wymienić go na nowy. Aby upewnić się, że brak koloru czarnego jest winą tuszu, możesz dotknąć jego dolną częścią do kartki. Jeśli jest pusty, to nie zostawi śladu, lub ślad będzie niewielki.

Jaki tusz HP 650 kupić?

Na rynku dostępne są tusze HP 650 oryginalne oraz zamienne. W tym przypadku tusz alternatywny może być nawet nieco droższy od oryginalnego. Jest jednak zdecydowanie bardziej wydajny.

Jak wymienić tusz do drukarki HP 650?

Przed instalacją nowego kartridża trzeba pozbyć się zużytego pojemniczka. W tym celu należy przygotować drukarkę do pracy, a następnie otworzyć drzwiczki dostępu do tuszy. Pojemniczek można wyjąć, gdy karetka ustawi się w pozycji wyjściowej. W wolne miejsce instalujemy nowy tusz, po uprzednim zdjęciu z niego zabezpieczeń. Teraz wystarczy zamknąć pokrywę i po kalibracji urządzenie będzie gotowe do pracy.

Comments are closed.