Tonery do drukarek

Toner jest to wkład do drukarek laserowych w postaci sproszkowanej mieszanki odpowiednio dobranych substancji, która umożliwia urządzeniu utworzenie obrazu. Kolorowy druk powstaje dzięki rozgrzanym wałkom, przez które przechodzi papier. W ten sposób proszek wprasowuje się w kartkę, dając określony nadruk.

Urządzenia rozdzielne i zintegrowane

Obecnie na rynku produkowane są drukarki z osobnym bębnem i tonerem lub modele, w których elementy te stanowią integralną całość. W tańszych typach stosowane jest to pierwsze rozwiązanie, gdzie po wyczerpaniu tonera wymienia się go na nowy. Natomiast w bardziej zaawansowanych urządzeniach (niezintegrowanych) zużycie tonera może być pod większą kontrolą. Decydując się na zakup, należy wybrać rodzaj adekwatny do intensywności drukowania. W przypadku bardzo dużych ilości dziennych wydruków (szczególnie z bardziej skomplikowaną grafiką) lepszym rozwiązaniem będzie ten drugi typ.

Tonery magnetyczne

Magnetyczna metoda rozpoznawania znaków to zestaw czcionek, złożony z cyfr i symboli. Polega to na odrębnym magnetyzowaniu każdego ze znaków, dzięki wykorzystaniu unikalnej ilości tlenku żelaza. Odczyt z tego typu wydruków możliwy jest tylko za pośrednictwem specjalnych skanerów czy innych dedykowanych urządzeń elektronicznych. Technologia ta najczęściej używana jest w bankowości. W ten sposób możliwe jest zabezpieczenie różnego typu dokumentów, dotyczących np. zobowiązań finansowych.

Regenerowane tonery

Recykling tonerów przeprowadza się ze względów ekonomicznych lub środowiskowych. Odzysk uskuteczniany jest przez oryginalnych producentów oraz przez tych produkujących tzw. zamienniki. Tonery regenerowane powstają częściowo lub w całości z komponentów pozyskiwanych z recyklingu. W tym przypadku ich cena jest niższa od oryginalnych.

Comments are closed.