Tusz do drukarki Epson. Łatwo doprowadzić do jego zaschnięcia

Użytkowanie drukarki Epson jest oceniane jako mało problemowe i niedrogie. Nie ma w tym nic dziwnego, tusze do drukarki Epson nie kosztują bowiem fortuny, co więcej, są na tyle ekonomiczne, że wystarczają na wykonanie sporej ilości wydruków. Tak jak i inne tusze i tusze do drukarki Epson łatwo jednak zniszczyć, doprowadzając do ich zaschnięcia. Jak tego uniknąć?

Zaschnięty tusz do drukarki

Oczywiście cały tusz do drukarki Epson nie zaschnie, jednak bardzo łatwo doprowadzić do zaschnięcia głowicy tuszu, czyli kanalików, którymi tusz wypływa na kartkę, umożliwiając drukowanie.

Wystarczy, że drukarka stoi w bardzo ciepłym miejscu – na przykład przy grzejniku lub przy oknie, gdzie przez szybę często pada słońce i nie jest często użytkowana. Głowica takiego pojemnika na tusz łatwo zasycha. Taki tusz do drukarki Epson może nadawać się do wymiany, jednak warto spróbować go uratować.

Udrożnienie głowicy pojemnika jest możliwe

Nierzadko wystarczy wydrukowanie kilku stron. Ta metoda sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy głowica tuszu nie zaschła do końca. Można też oczywiście uruchomić w drukarce funkcję czyszczenia głowic.

Jeśli to nie pomoże, warto spróbować oczyścić zaschnięty element. Pomóc w tym momencie może specjalny płyn do udrożniania kanalików. Wystarczy nalać go odrobinę na płaską powierzchnię i postawić w nim pojemnik na tusz, tak by zaschnięta część była zanurzona w płynie.

Po kilku godzinach kanaliki powinny się udrożnić. Warto jednak pamiętać, że w tym momencie może zacząć tusz wypływać, zawsze więc należy taką operację przeprowadzać, używając do tego naczyń, które bez żalu będzie można wyrzucić. Tanim i pomocnym naczyniem jest po prostu zakrętka od słoika. Odrobina preparatu do udrożniania głowic tuszy wlana do zakrętki wystarczy. Pojemnik na tusz powinien leżeć w płynie co najmniej kilka godzin. W większości przypadków takie udrożnienie pomaga, a tusz można z powrotem założyć do drukarki. Drukowanie ponownie będzie możliwe.

Tusze do drukarki Epson dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/tusze-epson-zamienniki-oryginalne-c-50700000003.html

Comments are closed.