Urządzenie wielofunkcyjne

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się zintegrowane sprzęty biurowe, zawierające drukarkę, skaner, ksero i nierzadko faks w jednym. Podejmując decyzję przy zakupie, kluczowe znaczenie ma rodzaj technologii. Rynek oferuje wersje laserowe oraz atramentowe. Skupmy się tutaj jednak na tym drugim typie.

Czym charakteryzuje się urządzenie wielofunkcyjne atramentowe?

Sprzęt ten dedykowany jest do domów oraz mniejszych firm. Szczególnym jego atutem jest odwzorowywanie rzeczywistych kolorów. Dlatego doskonale sprawdza się u projektantów i grafików komputerowych. Dostępne są również modele o nietypowych wymiarach papieru (większych lub mniejszych niż A4). Warto jednak wiedzieć, że mają mniejszą wydajność niż ich laserowe odpowiedniki, ale są dużo tańsze.

Najważniejsze parametry

Szukając odpowiedniego sprzętu, bardzo istotne jest określenie, jakiego formatu papier będzie wykorzystywany w drukarce i ksero. Inną cechą, którą należy uwzględnić, są gabaryty. Duże firmy mogą sobie pozwolić na większy kombajn, z kolei mniejsze urządzenia będą odpowiednie dla mniejszych biur czy też domów prywatnych. Znaczącą kwestią jest również sposób łączenia się. W zasadzie drukarki wielofunkcyjne atramentowe posiadają WiFi w standardzie. Podstawowym sposobem łączenia pozostaje niezmiennie port USB, jednak w przypadku łączenia się większej liczby użytkowników może nie zdać to egzaminu. Odrębną metodą jest Ethernet oraz miejsce na kartę pamięci. Aplikacje typu SMART cieszą się również coraz większą popularnością. Kolejnym ważnym czynnikiem jest prędkość kombajnu, maksymalne miesięczne obciążenie oraz ładowność podajnika na papier. Wszystko to wpływa na zużycie energii, a co za tym idzie na ekonomię użytkowania. Największy wpływ na wydajność mają drukarka oraz kopiarka.

Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań użytkowników.

Drukarki wielofunkcyjne atramentowe dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-atramentowe-c-80000012100.html

Comments are closed.