Zalety drukarki laserowej

Prowadząc własna działalność gospodarczą lub pracują w dużym biurze jednym z podstawowych narzędzi pracy jest drukarka. Codzienne drukowanych jest bardzo wiele stron, a niektóre z nich muszą być bardzo wysokiej jakości. Z tego powodu ważny jest wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie w stanie sprostać oczekiwaniom, a także nie będzie zbyt drogie w eksploatacji. 

Drukarka laserowa czy atramentowa? 

Urządzenia drukujące z wykorzystaniem tuszu są przede wszystkim stosunkowo tanie i jest to ich największa zaleta. Trzeba jednak pamiętać, że tusz do tego typu drukarek może kosztować nawet ponad 100 zł, a stosowanie zamienników może prowadzić do awarii i utraty jakości wydruku. Drukarki atramentowe sprawdzą się więc w sytuacji, gdy występuje sporadyczna potrzeba wydruku kilku stron. 

Drukarki laserowe posiadają długą listę zalet, która sprawia, że są częściej wykorzystywane w miejscach, gdzie codziennie drukuje się po kilkadziesiąt stron. Najbardziej istotnym argumentem przemawiających za korzystaniem z laserowej technologii druku jest koszt. Wydrukowanie jednej strony jest o wiele tańsze niż w przypadku urządzenia atramentowego.

Dodatkowo ważny jest także czas wydruku. Tutaj także laserowa drukarka ma sporą przewagę nad swym atramentowym odpowiednikiem. W ciągu minuty można wydrukować o wiele więcej stron niż na drukarce wykorzystującej tusz. 

Wymiana toneru to nie problem. 

Na uwagę zasługuje również bezproblemowa obsługa. Drukarka laserowa wymaga wymiany tonerów w momencie zaobserwowania spadku jakości wydruku. Zwykle w przypadku małych urządzeń na jednym kartridżu można wydrukować od 1000 do 3000 stron.

Duże drukarki posiadające dodatkowo funkcje kserokopiarki mogą wydrukować nawet 10000 stron. Wymiana toneru jest zwykle bezproblemowa i zajmuje niewiele czasu co jest bardzo istotne w pracy biurowej. 

Comments are closed.