Pieczątki firmowe – zalety

Pieczątki firmowe są niezbędne praktycznie w każdej firmie. Pamiętajmy o tym, że pieczątka to znak rozpoznawczy danej osoby lub firmy. Jest ona wyciskana za pomocą stempla. Nadaje moc prawną pismom i dokumentom. Polskie prawo określa warunki posiadania pieczątek i jej użytkowania przez organy państwowe. Powinniśmy znać różnicę między pieczątkami firmowymi a imiennymi. Ta druga jest potrzebna w razie zidentyfikowania danej osoby. Jakie zalety mają pieczątki? Dlaczego każda firma powinna z nich korzystać? O czym musimy wiedzieć?

Pieczątki firmowe

Faktem jest, że pieczątki firmowe to oszczędność czasu. Nie musimy wypełniać dokumentacji odręcznym podpisem. Wszystkie wychodzące pisma z firmy muszą posiadać podpis, który zastąpimy stemplem. Posiadanie pieczątki jest wygodne podczas kontaktu z klientami. Ponadto, jest praktycznie niezbędne w kontaktach z urzędami. Kolejny atut to zachowanie wiarygodności firmy. Jeżeli posiadamy firmową pieczątkę, jesteśmy postrzegani jako firma rzetelna i godna zaufania. O uwiarygodnienie mogą nas poprosić duże instytucje finansowe. 

pieczątki firmowe

Reklama dla firmy

Nie każdy wie, że pieczątki są sposobem na reklamę dla firmy. Pieczątki są przybijane na fakturach, przelewach bankowych, korespondencji firmowej i innych dokumentach. Potencjalny klient może zobaczyć nasze pieczątki w różnych miejscach i zapamiętać nasze dane. Warto umieścić na pieczątce adres e-mail, czy też adres siedziby. 

Jak widać, pieczątki firmowe dają wiele możliwości i mają liczne zalety, jakie doceniają odbiorcy.

Comments are closed.